You are currently viewing PowerPoint i Projektant prezentacji oparty o AI

Czy PowerPoint może być ekscytujący? Czy budowanie prezentacji, które w 90% są do siebie tak podobne i nudne, może być ciekawe i zachęcające? W jaki sposób uczenie maszynowe może pomóc nam zrobić ciekawą prezentację? Subskrybenci usługi Microsoft 365 mogą się o tym przekonać na ich własnym komputerze!

Tworząc nową prezentację na studia bądź do pracy, często zastanawiamy się nad układem tekstu, dopasowaniem kolorów i elementów. Jednak teraz można, dzięki usługom inteligentnym pakietu Office, dobrać motyw prezentacji do jej treści. Kiedy po prostu rozpoczniemy tworzenie naszej prezentacji, wpiszemy jej tytuł, a następnie klikniemy ikonę Pomysły dotyczące projektu ze wstążki Narzędzia Główne, przedstawi nam się lista gotowych do użycia w naszej prezentacji motywów.

 

Pomysły dotyczące Projektu PowerPoint
Ikona Pomysłów dotyczących Projektu PowerPoint
Przykładowe szablony dla prezentacji
Przykładowe szablony dla prezentacji

Pomijając dobieranie szablonów do slajdów, Projektant pozwala także przedstawić w ciekawy sposób listy, chociażby spis treści na ciekawą wizualnie treść. Powiem szczerze, że to chyba najfajniejsza dla mnie funkcja Projektanta. Zobaczcie, w jaki sposób zamienił on slajd zawierający listę 6 składników jednej z prezentacji, którą przygotowuję dla Was.

Automatyczne przekształcanie tekstu na obrazy w PowerPoint Assistance
Automatyczne przekształcanie tekstu na obrazy w PowerPoint Assistance

AI automatycznie analizuje wprowadzony tekst i proponuje automatycznie kilkanaście wizualnych możliwości przedstawienia treści na slajdach. Jeżeli ilość propozycji nie jest wystarczająca, możemy pozwolić aplikacji PowerPoint na pobranie dodatkowych. Jedyną wadę, jaką do tej pory zauważyłem jest brak możliwości zmiany szerokości okna, aby zapoznać się z propozycjami prezentacji. 

Doładowywanie kolejnych propozycji prezentacji PowerPoint
Doładowywanie kolejnych propozycji prezentacji PowerPoint

W przypadku użycia w prezentacji listy dat i wydarzeń, zaproponowana zostanie nam konwersja prezentacji programu PowerPoint do osi czasu.

Przykład automatycznie wygenerowanej osi czasu
Przykład automatycznie wygenerowanej osi czasu

Jak widać, nawet w PowerPoincie zachodzą zmiany mające na celu poprawę zadowolenia użytkowników i ułatwiać pracę. O wszystkich nowościach w programach pakietu Office można poczytać na stronie projektu, a ja zapraszam Was do mojego poprzedniego artykułu, gdzie pisałem o alternatywie dla Grammarly – Edytorze Microsoft. 

A jakie Wy znacie ciekawe nowe funkcjonalności dostępne w Microsoft 365? Zapraszam do komentowania 🙂 

Arek Kożuch

Arek has dedicated his life to working in IT, always striving for excellence and continuous development. Every day he focuses on what is important and fights to make the world a better place to live.