You are currently viewing Nie chce Ci się poszukać samemu? Zapytaj na grupie!
Lepiej zapytać niż poszukać?

Cześć, fajnie, że trafiłeś na tego posta. Dowiesz się z niego kilku podstawowych sztuczek, które sprawią, że Twoje życie stanie się prostsze i przy okazji znajdziesz odpowiedź na swoje pytania w ciągu zaledwie kilku sekund! 

 

Zapewne zastanawiasz się w jaki sposób najszybciej uzyskać odpowiedź na Twoje palące pytanie.. Może dopiero zaczynasz korzystać z jakiegoś rozwiązania, ale nie chce Ci się czytać setek postów na grupach i forach? Co wtedy zrobić? Napisać kolejnego posta! Zapytać po raz 1000, irytując się jednocześnie na wszystkich, którzy zwrócą Ci uwagę na to, że pytasz zamiast szukać! Ale Ty jesteś lepszy! Nie będziesz się zastanawiał co to jest wyszukiwarka, na co to potrzebne? Szybciej napisać posta! Przecież na pewno to Ty jesteś pierwszą osobą mającą ten problem! Jesteś wyjątkowy! Nie zapomnij o dodaniu w swoim poście miliona znaków zapytania lub wykrzykników – ludzie mogą nie zauważyć Twojego wpisu!

Grupy na Facebooku i fora to prawdziwa kopalnia wiedzy! Znajdziesz tu wszystko, czego szukasz! Wystarczy użyć magicznej wyszukiwarki dostępnej w każdej grupie na Facebooku, o tutaj jest!

 

Wyszukiwanie w grupach na Facebooku.

Każda z grup na Facebooku ma taką! Jak tam wpiszesz problem, z którym się obecnie mierzysz, stanie się rzecz magiczna – dostaniesz odpowiedź na zadane przez Siebie pytanie! Jeżeli nie znalazłeś tutaj rozwiązania swojego problemu, to nic straconego! Jest jeszcze kilka miejsc, gdzie odpowiedź na Twoje pytanie czeka na Ciebie! 

Od kilku lat każda przeglądarka internetowa (to okienko, gdzie wyświetlasz Facebooka, Youtube’a i inne strony) posiada wbudowaną wyszukiwarkę internetową! Jak z niej skorzystać?

Otóż klikamy na ten wąski paseczek, gdzie wpisujemy zazwyczaj adres strony internetowej i właśnie tam wpisujemy swoje zapytanie. Sama przeglądarka podpowie nam pytanie, które możemy zadać.

Wyszukiwanie w Google przy użyciu Google Chrome.

A co jeśli widzę takiego posta na grupie?

Uczmy innych! Dajmy linka do tego posta, aby ktoś sam nauczył się korzystać z dobrodziejstw grup internetowych. Jeżeli wiemy, że odpowiedź na zadany problem leży w pierwszym/drugim linku w wyszukiwarce, użyjmy LMGTFY i pokażmy innym, jak korzystać z Google, Bing’a, Yahoo czy Yandexa. Pamiętajmy, że dając rybę, nakarmimy człowieka raz, a dając wędkę zadbamy o to, żeby nie był głodny do końca życia. 

Uważam, że możliwość wymiany doświadczeń na Facebookowej grupie czy forach internetowych jest wspaniałą możliwością poszerzania swojej wiedzy. Jednak zanim zadam gdzieś pytanie, najpierw sam robię research.

A co Wy sądzicie o zadawaniu pytań na grupie czy forach? Czy uważacie, że każdy powinien brać, nie dając nic od siebie? Ten post nie ma na celu obrazić nikogo, a jedynie zwrócić uwagę na tą niedogodność.

Pozdrawiam,
Arek

Arek Kożuch

Arek has dedicated his life to working in IT, always striving for excellence and continuous development. Every day he focuses on what is important and fights to make the world a better place to live.